یادداشت یک دانشجوی بی سواد

22 بهمن شیرازی ها سیزده به در شد؛ شاهچراغ از محوریت خارج!

 

در حالی که ایران اسلامی آماده ی برگزاری 35 اُمین جشن انقلاب می شود؛ تصمیمات خلق الساعه مسئولین استان فارس کماکان حاشیه ساز است. آخرین تصمیم که به پیشنهاد رییس صدا و سیمای مرکز فارس گرفته شده است؛ تغییر مسیر راهپیمایی 22 بهمن از مسیر سنتی خود می باشد.

راهپیمایی 22 بهمن شیراز؛ در طول سالیان مسیر ها و مقاصد مختلفی را به خود دیده است اما در طول این سی و چند سال همواره حرم مطهر شاهچراغ به عنوان نماد و محور راهپیمایی مطرح بوده است؛ خواه محل تجمع شاهچراغ باشد یا میدان شهدا؛ به هر روی محوریت شاهچراغ حفظ شده است.

پیشنهاد شاز تغییر محل تجمع به میدان آزادی و پارک آزادی، در حالی از سوی رییس سازمان صداو سیمایِ یکی از سیاسی ترین استان های کشور مطرح می شود؛ که طرح خارج کردنِ شاهچراغ از محوریت شهر شیراز به شدت در حال پیگیری ست و پس از آنکه عده ای نتوانستند شاهچراغ را از محوریت خارج کنند دارند شهر را از شاهچراغ خارج می کنند و شاهچراغ که محل وحدت بود را به حاشیه ی شهر می رانند. این سازمان که در موضعی محافظه کارانه؛ هیچ گاه برنامه های سیاسی را در کنداکتور خود قرار نداده است و به غیر از زمان انتخابات و برهه های زمانی خاص چندان اعتنایی به عینیت سیاست و دیانت ندارد متاسفانه خواسته یا ناخواسته به این امر نامبارک کمک می کند.

بهانه ی این تغییر مسیر خلق الساعه تنگی خیابان لطفعلی خان زند و فرسودگی پشت بام های این خیابان می باشد؛ که البته به جای حل مسئله ی خیابان زند به نوعی صورت مسئله در حال پاک شدن است. لکن از این موضوع که بگذریم؛ به شوق تهرانیزاسیون در رسانه ی ملی می رسیم؛ جایی که با برنامه های بی محتوا و زرد و دعوت از فلان خواننده و بازیگر مقیم تهران؛ این رسانه سعی در جذب مخاطب به هر طر یقی را دارد و حالا هم به خاطر مشابهت نام میدان ازادی با میدان آزادی تهران؛ می گوید میدان آزادی نماد شیراز است! حرفی که بیشتر شبیه جوک است. آیا کسی نیست که بپرسد میدان آزادی نماد شیراز است یا شاهچراغ و ارگ کریم خان که در مسیر سنتی راهپیمایی وجود دارد. اگر هم بشود بهانه ی تنگ بودن خیابان ها را پذیرفت؛ خب چرا مسیر راهپیمایی از میدان نمازی به سمت میدان امام حسین، شهرداری و در نهایت شاهچراغ نباشد؟! ضمن این که این مسیر به لحاظ ترافیکی بسیار بهتر از مسیر شمالی- جنوبی می باشد. که اکثر محور های شرقی- غربی که بیشتر بار ترافیکی را بر عهده دارند؛ می بندد.

بهتر است مسئولین صداوسیمای مرکز فارس به جای اظهار نظر های شاز در این زمینه به تحول در حیطه ی کاری خود و کنداکتور برنامه ها بپردازند. امیدواریم ایر مسئولین هم این اضطرار را درک کرده و فورا نسبت به لغو این تصمیم اقدام کنند.

میرمهدی اسدی

/ 1 نظر / 29 بازدید
بردیا

سلام نمیدونم باید به حساب جهالتشون گذاشت یا نفاقشون.