کریستیانو مسلمان تر از بعضی از آیت الله ها!!!

دقیقا نمی دانم از کجا شروع کنم؛ بگذارید از جام جهانی 98 شروع کنم؛ برد جمهوری اسلامی ایران در برابر ایالات متحده آمریکا در بازی قرن؛ موجی از شادی که شاید با بردن آلمان یا یوگوسلاوی هم در دل ما ایجاد نمی شد؛ حالا حدود 15 سال از آن روزها می گذارد و فوتبالی که رییس فدراسیون جهانیش می گوید غیر سیاسی ست؛ هر روز سیاسی تر می شود؛ از بوسنی در مقاله ی قبلی گفته بودم؛ از حاشیه ها کم می کنم و به سراغ سوژه اصلی می روم! عذر خواهی از لیونل مسی!!!

همین چند وقت پیش بود که گواردیولا با آن همه افتخار آفرینی از بارسلونا اخراج شد؛ آن هم به خاطر ابراز علاقه به آرمان های فلسطین؛ اما در همان تیم لیونل مسی 4 بار توپ طلا گرفت! قصد ایجاد شبهه در توانایی های این بازیکن را ندارم امّا چه می شود که یک بازیکن به طور اتفاقی 4 توپ طلا می گیرد و به رژیم صهیونیستی هم ابراز علاقه می کند؟! کمی آن طرف تر اما کریستیانو رونالدو از فلسطین حمایت می کند؛ غول های رسانه ای که در اختیار رژیم صهیونیستی هستند اقدام به لجن پراکنی علیه او می کنند؛ در این میانه سوال این است که چه کسی انقلابی تر است؟! کریستیانو رونالدو که شعار فلسطین می دهد یا آیت الله ها و حجه الاسلام هایی که از شعار نه غزه نه لبنان در قدس 88 دفاع کردند؟! این جاست که به دسته بندی معروف امام یعنی؛ پابرهنه و مستکبر می رسیم؛ چه بسا یک روحانی با ریش وتسبیح و یقه ی بسته در جبهه ی مقابل اسلام قرار داشته باشد اما یک بازیکنِ فوتبال به ظاهر غیر مسلمان در جبهه ی 99 درصدی ها باشد! آنچه این روزها کریستیانو را بین ایرانیان محبوب کرده است؛ نه قد بلند اوست و نه تیپ و قیافه اش؛ بلکه مواضع آزادی خواهانه اش است؛ البته در حد وسعش!!!

آرژانتین با ایران هم گروه شد و سونامی حمله به صفحه ی لیونل آغاز شد؛ بعد از ان عده ای سونامی عذر خواهی به راه انداختند!!! عده ای خانواده ی مسی را مورد لفاظی قرار دادند و عده ای او را تا جایگاه امامت بالا بردند! و باصطلاح فیگور ادب و روشن فکری گرفتند!!! دو کار از اساس غلط! اما آنچه در حاشیه ی این اقدام جالب به نظر می رسد باز شدن نطق حضراتی ست که بیم لال بودنشان را داشتیم و حالا فهمیدیم نخیر زبان هم دارند!!! در فتنه ی 88 زمانی که رکیک ترین فحش های ناموسی به ناموسِ اعتقادی بیش از 250000 شهید جمهوری اسلامی و مردم 99 درصدی داده شد؛ حضرات زبان در کام گرفته بودند و هیچ کس از مردم، شهدا و امام شهدا عذرخواهی نکرد! چه شد که حضرات به یکباره روشن فکر و مدعی العموم شدند و از طرف همه ی مردم ایران عذر خواهی می کنند؟! اصلا این وکالت را از کجا گرفته اند؟! اختلاف ما با این جماعت بر سر این است که خود را محور و مرکز می دانند؛ دموکراسی را تا جایی قبول دارند که به مذاقشان خوش می آید!! اوباشی که تا دیروز در فضای مجازی مرگ بر اصل ولایت را تیتر کرده بودند و محبوب قلوب حضرات بودند به یکباره منفور قلوب شدند!!! چرا؟! فقط یک کلمه اصالت منفعت!!! اصالت منفعت باعث می شود که یک جا دربرابر استفاده از تمامی ظرفیت های هنری گلشیفته به عنوان فاحشه در فیلم سنگ صبور؛ تاکید می کنم تمامی ظرفیت ها، سکوت کنی و چند ماه بعد فریاد وا ایرانا وا مسیا سر دهی!!! هنرمند جمهوری اسلامی ایران که همه او را استاد خطاب می کنند حتی دربرابر این موضع مورد اتفاق تمام ایرانیان یعنی جعل نام خلیج فارس توسط فیفا، زبان درکام می کشد و فقط زمانی وا خلیج فارسا می کند که در آب نیلگونش؛ برایش نان باشد! و سیاستمدار کارکشته ی ما «مبتکرانه» 2 ساعت از یوزپلنگ ایرانی می گوید اما یک کلمه از خلیج فارس صحبت نمی کند! حضرات فدراسیون نشین هم سوال های خبرنگاران را سانسور می کنند!!! شاید بعضی فکر کردند که خانم سیاستمدار حرف زدن بلد نیست؛ اما اگر کمی جستجو کنید و نطق مشعشعشان را در خواجه نصیر ببینید؛ خواهید فهمید که ایشان اتفاقا در بلبل زبانی برای حمایت از فتنه گران 88 کم نمی آورند! این وسط فردی که خود را نماد و ترازوی عدالت در فوتبال می داند و خود را جگر دار تر از خیلی ها می خواند؛ به منطقه ی ممنوعه نزدیک نشده و در به در به دنبال این است که مقامات ایرانی از مسی عذرخواهی کنند!!!

حرف بسیار است و مجال کوتاه! اگر عمری باقی بود؛ بیشتر در این مورد خواهم نوشت

میرمهدی اسدی

/ 0 نظر / 30 بازدید