عملیات بو دار دانشگاه در لحظه شکار

همون طور که دوستان رنج کشیده و سینه سوخته من خبر دارن، لحظه انتخاب واحد لحظه ی شکاره... باید گوش به زنگ نشست؛ به امید این که یه نفر واحد دلخواه تو رو حذف کنه و تو اون رو، روی هوا بگیری...
بعد از اتمام امتحان های دانشگاه، وقت انتخاب واحد رسید. ما هم طبق معمول همیشه موقع انتخاب واحد به علت مشکلات پورتال دانشجویی که ظاهرا قابل حل نیست چندین بار از پورتال شوت شدیم بیرون، شوت شدنی! ودرنهایت؛ وقتی رسیدیم که جا تر بود و واحد نبود... بعد از چند روز خیمه زدن بی فایده روی کامپیوتر، زمان انتخاب واحد تموم شد... منتظر حذف و اضافه شدیم برای شکار واحد. درست نیم ساعت قبل از شروع زمان حذف و اضافه به سایت مراجعه کردم که یِهو یه مطلبی دیدم که چُرت صبحگاهی ناشی ازتعطیلات عمیق دانشگاه رو از سرم پروند.
گفتم شاید توطئه استکبار باشه، یا شاید هم یه از خدا بی خبری رفته به دانشگاه گفته من توی پراید پسته خوردم واینا دارن جریمه ام می کنن! لذا دست به گوشی شدم؛ که البته طبق معمول شارژ نداشت! لذا از تلفن منزل با دوستان تماس گرفتم! اما در کمال تأسف اونا هم این مسئله رو تایید کردند! موندم با این وضیعت چیکار کنم؟ اوضاع مالی در این وانفسای دلار چند هزار تومنی و ارتباط قیمت تمام اجناس به اون، اصلا کفاف یه همچین هزینه بزرگی رو نمی داد... عیدانه هم که هنوز پرداخت نشده بود. خواستم سر به بیابون بذارم که یادم به سگ های دانشگاه افتاد که هر لحظه امکان داره پاچمو اخذ کنند! منصرف شدم! گفتم این همه آدم تحت پوشش کمیته امداده خودمو به اونا معرفی می کنم شاید زیر چتر حمایتی اونا قرار بگیرم! لذا در کمال اقتدار برای گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل به جهت ارائه عرض حال به کمیته مزبور، به آموزش مراجعه کردم؛ اما گفتند صدور این گواهی منوط به تسویه حساب با دانشگاهه! یعنی به عبارتی شما زبونم لال اگه گاگول وخنگ باشید، ولی پول بدید؛ دانشجوی دانشگاه هستید، اما اگه پول ندید، حتی اگه انیشتین هم باشید، دانشجو محسوب نمی شید! یادم به ترم اولی افتاد که اومدم دانشگاه! اون موقع کارت امتحان رو می دادند ولی داخلش می نوشتند، بدهکار، بعد یه زمانی رسید که گفتند خودتون کارت رو بگیرید و جلوی دانشجوها رو می گرفتن و نمی ذاشتن تصمیم گرفتن شهریه متغیر رو قبل از انتخاب واحد اخذ کنن! اونم به صورت علی الحساب! حالا این که علی ال کدام حساب، ا... اعلم ! پس از این مرور خاطرات و بعد از گشت و گذارهای بی نتیجه در دانشگاه به امید پیدا کردن راهکار به راهکارهای زیر رسیدم که به ترتیب و تدریجا اجرا شود تا دانشجویان متمول توان زیر آبی رفتن را نداشته باشند:
1. از ترم آینده کل شهریه ترم در زمان انتخاب واحد اخذ شود.
2. ازبهمن 92 شهریه دو نیمسال به صورت یکجا پرداخت شود.
تبصره1: استفاده از کلیه امکانات دانشگاه، علی الخصوص سرویس بهداشتی، منوط به تسویه کامل شهریه باشد. {دانشجوئه دیگه! تا فشاربالای سرش نباشه کار نمی کنه!}
تبصره2: با توجه به نوسانات نرخ ارز، شهریه به دلار و با نرخ شناور اخذ شود. (ابتدا مبادله ای و از سال 93 به نرخ آزاد)
3. از قبولی های 93 در لحظه ثبت نام چکی به مبلغ چند هزار دلار به صورت علی الحساب اخذ شود.
تبصره3: آزمایش های قبل از ازدواج مبنی بر تواناییِ... ، ببخشید قبل از ورود به دانشگاه مبنی بر توانایی پرداخت شهریه گرفته شود.
تبصره4: گواهی عدم سوء پرداخت جهت ثبت نام الزامیست.
تبصره5: لازم است توانایی مالی و حسن پرداخت شهریه از جد، پدر بزرگ و پدر دانشجواستعلام شود.
4. سال 94: هر فردی اعم از دانشجو یا غیر دانشجو باید جهت استفاده از هوای دانشگاه شهریه بدهد و هرکس بتواند شهریه را به پوند پرداخت کند راسا به ثبت نامش اقدام می شود.
5. سال 95: در روزنامه های کثیر الانتشار شرایط مزایده به جهت حضوردر دانشگاه اعلام می شود وبرنده ی مزایده  صرف نظر از سطح دانش فنی به منزله دانشجو تلقی می شود.
تبصره 6: مبلغ تضمین مزایده 3000 دلار است که در صورت عدم توانایی پرداخت نفرات اول تا آخر دانشگاه در ضبط مبلغ تضمین مختار است.
6: سال 96: ؟؟؟؟؟

/ 0 نظر / 4 بازدید