آرژانتین حذف شد؛ ایران و بوسنی صعود کردند دور بعد!!!

حاشیه بر مراسم قرعه کشی جام جهانی

حذف جمهوریت و اسلامیت در سه سوت!!!

عمو جان؛ الکی که نیست!

250000 شهید داده ایم برای همین دو کلمه؛ میلیون ها جانباز و آزاده و آواره! سینه هایی با خردل سوخته! اصلا اگر دموکراسی را قبول دارید؛ 98/2 درصد رأی ندادیم که همینطوری مغرضانه حذفش کردید! نگو که بازهم اشتباهی بود! این قدر این حربه ی نخ نما را برای خلیج فارس به کار بردید؛ که دیگر حنایتان رنگی ندارد!!! چطور برای چشم بادامی ها republic  گذاشته اید؛ به ما که رسید یادتان رفت! Islamic republic of iran!!! نقطه سر خط برگشت به گذشته نه چندان دور! آقای سپ بلاتر به ایران تشریف آوردند؛ و با همه از جمله ابتکار صحبت کردند؛ در میان این همه غش و ضعف ها و پاچه خواری حضرات؛ خبرنگار شبکه ورزش؛ سوالی خلاف میل آقایان پرسید! در روز روشن و جلوی چشم میلیون ها بیننده سانسورش کردند!

اما امشب؛ عادل داشت پلورالیسم مآبانه چانه می زد که تا آنجا که می شود؛ از مرزهای اسلام عبور کنیم؛ تا آنجا که جا دارد! تا آنجا که پخش می گذارد! تا آنجا که منشوری نشود! دختری که سید ها را می خواند؛ جلوی چشم میلیون ها بیننده باز هم از دستِ دوستان برادر ضرغامی، دَر رفت و خودش را عجولانه به آنتن رساند! نمی دانم این وسط چرا فردوسی پور با «ظریف» کاری، جمله ی ماندلا را خواند!!! گذشت کنیم اما فراموش نکنیم! بگذریم...

سین مثل سربرنیتسا! آن موقع سه ساله بودم؛ تصاویری گنگ را به خاطر دارم! نسل کشی صربها! بزرگترین نسل کشی بعد از جنگ جهانی! برای مسلمانان و آزاد اندیشانِ بوسنیایی آرزوی موفقیت در جام جهانی را دارم!!! کاش رویای فوتبال این باشد؛ آرژانتین حذف شد؛ ایران و بوسنی صعود کردند دور بعد!!!

میرمهدی اسدی

/ 0 نظر / 58 بازدید